Australijczycy udać się do kas spędzić rok zapomnieć Reuters

Australijczycy udać się do kas spędzić rok zapomnieć Reuters

Australijczycy udać się do kas spędzić rok zapomnieć Reuters

SYDNEY (Reuters) – Australijczycy pakowane do centrów handlowych w czwartek, aby zaopatrzyć się w zapasy na boże Narodzenie, wydając pieniądze, które mogą zwykle iść w kierunku podróży zagranicznych i doping roczny obrzęd, który był zagrożony przez nowy coronavirus.

Z podróży i wielu działań społecznych ograniczona przez większość roku przez ograniczenia w ruchu mające na celu spowolnienie wirusa, konsumenci zwrócili się do gotowania w domu i rozrywki dla ich wypoczynku – i spędził.

Australijska sprzedaż detaliczna odbiła się od silniejszego niż oczekiwano 1,4% w październiku, ostatni okres objęty oficjalnymi danymi, a inne dane wskazują na solidne ożywienie w gospodarce A $ 2 bilionów (1,5 bilionów dolarów).

Wiele wydatków poszło do sprzedawców internetowych, ale z ograniczeniami ruchu złagodzenie wśród niskiej liczby nowych zakażeń, kupujący zaczęli wracać do sklepów fizycznych.

“Myślałem, że może będziemy robić dużo więcej zakupów online, więc czuję się naprawdę szczęśliwy, że możemy iść do sklepów i mieć to fizyczne doświadczenie”, powiedział Jordan McCormack, kupujący wakacje w Sydney. “Kiedy rozejrzysz się wokół tego, jak ruchliwe jest centrum handlowe, to jak stare czasy.”

Laticia Francini, inny kupujący na muggy letni dzień w Sydney, powiedziała, że rodzina we Włoszech, gdzie blokady wznowiono po wzroście przypadków, więc “jesteśmy jednym z najszczęśliwszych krajów na świecie w tej chwili”.

Australia zakończyła tygodniowy bieg bez transmisji społeczności z najbardziej zaludnionym stanem, Nowa Południowa Walia, zgłaszając trzy lokalnie nabyte przypadki w ciągu ostatnich 24 godzin.

Organ przemysłu Australian Retailers Association powiedział, że spodziewa się sprzedaży po Boże Narodzenie 25 grudnia, kiedy wiele sklepów oferują zniżki, aby zwiększyć 3,9% w tym samym okresie rok wcześniej, jak ludzie gotówki na łup płatności bodźców.

“Australijska gospodarka odbija się”, powiedział dyrektor generalny stowarzyszenia Paul Zahra w oświadczeniu. “Zaufanie konsumentów rośnie, ludzie wracają do swoich ulubionych sklepów, co znajduje odzwierciedlenie w tych liczbach.”

($1 = 1.3130 dolarów australijskich)