Australia Praca wzrosła w listopadzie, napędzając bezrobocie przez Bloomberga

Australia Praca wzrosła w listopadzie, napędzając bezrobocie przez Bloomberga

Australia Praca wzrosła w listopadzie, napędzając bezrobocie przez Bloomberga

© Bloomberg. Piesi krzyżują ulicę w Sydney, Australii, w środę, 15 grudnia, 2021. Australijskie nastroje gospodarstw domowych spadł w tym miesiącu jako obawy zamontowane o nowym wariancie Omicron Coronavirusa w ostatnio otwartych krajach wschodnich Nowej Południowej Walii i Victorii. Fotograf: Brent Lewin / Bloomberg

(Bloomberg) – Australijskie zatrudnienie wzrosło w zeszłym miesiącu, przekraczając oczekiwania i popychanie tempa bezrobotna niższa jako łagodzenie ograniczeń wirusów wzdłuż zaludnionego wybrzeża Wschodniego Wschodniego uwolniły falę wynajmu.

Gospodarka dodała 366.100 ról w listopadzie, w porównaniu z oszacowaniem ekonomistów na 200 000 wzrostu, dane z Australii Bureau of Statistics wykazały czwartek. Stopa bezrobocia spadła do 4,6% po wzroście w ciągu ostatnich dwóch miesięcy i była lepsza niż średnia prognoza 5%. Wskaźnik uczestnictwa wzrósł do 66,1% od zmienionego 64,6% w październiku.

benchmarku Australii trzyletni obligacji daje rozszerzone zyski do 11 punktów bazowych, podczas gdy waluta obróciła się od spadku małego postępu.

Rezultatem będzie strzał w ramieniu dla rządu konserwatywnego, który kończy się sondażami opinii przed wyborami należnymi przez maja. Ma na celu dalsze przypory dotyczące poświadczeń gospodarczych po kierowcy kraju przez pandemię jednorazową, z Skarbnik Josh Frydenberg uwalniający zaktualizowane prognozy budżetowe później, które ma pokazać poprawę pozycję fiskalną.

Dane zostaną również przywitane przez władze monetarne narodu, z bankiem rezerwowym, którego celem jest zaostrzenie rynku pracy wystarczająco – co oznacza bezrobocie około 4% – aby pobudzić szybszą inflację. RBA prowadzi ultral-niskie stawki procentowe obecnie, a gubernator Philip Lowe mówi, że nie będzie wędrówek aż do rzeczywistej inflacji, nie prognozy, jest zrównoważone wewnątrz 2-3% cel banku centralnego.

RBA Prognozy leżące u podstaw inflacji dotarcie tylko do środkowego punktu zespołu pod koniec 2023 r. Rynki pieniężne są bardziej optymistyczne na perspektywach gospodarki i są one wyzwaniem Lowe (NYSE: Niski) stanowisko: Ceny w trzech stawkach wzrasta w przyszłym roku.

Dzisiejsze dane dotyczące pracy, podczas gdy tylko jeden miesiąc, prawdopodobnie dodają balastowi do widoku na rynku, że wskazówki banku centralnego umieszcza go na torze, aby upaść za krzywą.

© 2021 Bloomberg L.P.