Australia Lis Retail Sprzedaż Boom w znacznym stopniu zwiększenia gospodarki przez Reuters

Australia Lis Retail Sprzedaż Boom w znacznym stopniu zwiększenia gospodarki przez Reuters

Australia Lis Retail Sprzedaż Boom w znacznym stopniu zwiększenia gospodarki przez Reuters

© Reuters. Shopper wychodzi ze sklepu detalicznego wyświetlania znaku sprzedaży w oknie w centrum handlowym w Sydney, Australia, 05 lutego 2017 r. Reuters / David Gray

przez Wayne Cole

Sydney (Reuters) – Australijska Sprzedaż detaliczna wzrósł wcześniejsze prognozy Przez drugiego miesiąca w listopadzie, ponieważ konsumenci rozpryscili swoje otoczone oszczędności, przypomnienie, jak dobrze robienie gospodarki przed wybuchem przypadków Coronavirus rzucił Pall na Boże Narodzenie.

Figurki z australijskiego biura statystyk na wtorek pokazał sprzedaż detaliczną podskoczył o 7,9% w listopadzie, dodając do już stelaru 4,9% wzrostu w październiku, jak większość kraju pojawiła się z trudnego blokady pandemicznej.

Odwrócił oczekiwania w wysokości 3,9% zysku i pozostawionej sprzedaży 5,8% do listopada w ubiegłym roku na dokumencie 33,41 mld USD (24,00 mld USD), głównym zwiększeniem wzrostu gospodarczego w kwartale.

popytu W połączeniu z przedłużonym listopadowym okresem sprzedaży, aby napędzać rekordową sprzedaż w odzieży, obuwia i detalicznej akcesoriów, artykułach domowych i domach towarowych.

“Konsumenci przyniósł wydatki świąteczne, aby skorzystać z sprzedaży i zminimalizować dostawę i dostępność zapasów dotyczących sezonu świątecznego”, zauważył Ben James, dyrektor ABS “o szerokich statystykach gospodarki.

Niektóre spowolnienie zawsze było zawsze oczekiwane w grudniu, ponieważ coraz bardziej popularna sprzedaż Czarnego piątku wyciągnęła wydatki do przodu do listopada, ale nagły pojawienie się szczepu Omicron udowodnił zupełnie nowe obciążenie dla sektora.

sklepów i restauracji widziały narzucone na nałożoną blokadę od konsumentów jako przypadki balonowane do ponad 100 000 dziennie, podczas gdy reguły izolacji kontaktów dmuchnął otwór w łańcuchy dostaw i opróżnione półki supermarketów.

analityków w ANZ powodują wydatki na banki Karty w pierwszym tygodniu stycznia zatapiają się do najniższego od blokadów Delta, z Sydney i Melbourne, szczególnie bardzo trafiły.

najnowszych badań od sentymentów konsumentów w wtorku, należycie wykazywał 2,2% spadek w zeszłym tygodniu jako zaufanie do gospodarki zatrzasnął się na odwrót.

“Dobrą wiadomością jest to, że ludzie są nadal stosunkowo szczęśliwi o własnych okolicznościach finansowych – powiedziała szef Australian Economics David Deck.

“Potencjalnie ustawia rzeczy, aby uzyskać szybki odbicie, gdy ludzie są bardziej pewni wyników zdrowotnych.”

gospodarstw domowych nadal ma ogromny bufor oszczędności zgromadzony podczas długich blokad, natomiast silny rynek pracy utrzymywał ludzi na pracach i zdobywając wynagrodzenie.

Jest to ważny powód, dla którego Rezerwowy Bank Australii (RBA) był optymistyczny, że gospodarka może pogoda wynagrodzenia Omicron, choć szybkość rozprzestrzenia się nadal zdziwiony.

Australia korzysta z wysokich cen dla głównego eksportu zasobów, który zapewnił terminowe gratiny dla zysków firmowych i wpływów podatkowych rządowych.

Dane z ABS we wtorek pokazał nadwyżkę handlową kraju zwężoną do 9,4 miliarda dolarów w listopadzie, ale tylko dlatego, że splądla w spędzaniu krajowych wydatków wciągniętych w więcej importu.

Podczas gdy eksport wzrosła 2% w miesiącu, import skoczył o 6% na zyskach zużycia i towarów kapitałowych.

($ 1 = 1,3924 dolarów australijski)