Analiza: Pracownicy w Mine Escondida Chile Hit Head Jackpot, podnosząc bar w pracy, rozmowy w innym miejscu przez Reuters

Analiza: Pracownicy w Mine Escondida Chile Hit Head Jackpot, podnosząc bar w pracy, rozmowy w innym miejscu przez Reuters

Analiza: Pracownicy w Mine Escondida Chile Hit Head Jackpot, podnosząc bar w pracy, rozmowy w innym miejscu przez Reuters

2/2 © Reuters. Plik Foto: Grupa wycieczki branżowej spacery w kopalni miedzi Codelco El Teniente, największa na świecie podziemna kopalnia miedzi w pobliżu Machali, Rancagua, Chile 15, 2020. Reuters / Fabian Cambero 2/2

przez Fabian Cambero

Santiago (Reuters) ) – Pakiet historycznych korzyści w BHP Sprasioning Escondida Miedź Kopalni podniósł perspektywę trudnych nowych negocjacji i uderzeń w kopalnie wokół kraju, pracownicy i analityków powiedział Reuterowie.

Sukces w stole przetargowym był napędzany przez rosnące ceny miedzi, które wcześniej złamały rekordy w tym roku i pozostały wystarczająco wysoko, aby apetytowi pracowników whet dla podnosi, bonusów i większy kawałek zysków.

Wyższy bar zapewnia świeże rozmowy robocze oczekujące w tratwie kopalni na całym świecie producent miedziany na świecie. Który obejmuje flagowy flagowy El Teniente Mine, jego mniejszy El Salvador i Ministro Hales Mines, BHP’s Cerro Colorado, Anglo American (Lon: Aal) ‘s El Sallado i KGHM’s Sierra Gorda.

Chile, w przeciwieństwie do sąsiednich Peru, w dużej mierze utrzymywał swoją wydajność czerwonego metalu, nawet podczas najgorszych pandemii, a pracownicy stwierdzili, że są one należne ich uczciwy udział po przejściu przez trudne, potencjalnie śmiertelne, warunki utrzymania kopalń otwartych.

Transakcja wypłaty w zeszłym tygodniu w Escondidzie, największa na świecie kopalnia miedzi, przyszła po twiste standoff, że prawie skończyło się w strajku.

pracowników otrzyma korzyści równoważne około 30 000 $ każdy, w tym bonusowy równoważny 1% dywidendy wypłacanych akcjonariuszom i rozpowszechnionym wszystkim pracownikom w równych częściach, Unii powiedziała po inkludze.

związków wszedł do rozmów z wysokimi oczekiwaniami dzięki wysokimi cenach, powiedział Juan Carlos Guajardo, szef chilijskich konsultanci Plusmining, dodając, że wynikowy rejestrowy Korzyści wyniosły “ukryte zatwierdzenie tych większych wymagań”.

Korzyści w Escondidzie były znacznie wyższe niż 24,000 USD w marcu do Unijnych pracowników w Antofagasta (Lon: Anto) “s Los Pelambres Mine.

Chile wytwarza prawie 30% miedzi świata, kluczowy metal w budownictwie i produkcji pojazdów elektrycznych.

Pandemic Sacrifice

Trzy Związki, które niedawno chodziło z pracą w Kopalni Miedź Codelco Andina w pobliżu stolicy Santiago dokonali uznania swojej pracy podczas pandemii kluczowego punktu rozmów.

“Dziś musimy rozpoznać [ofiary],” Manuel Cañas, sekretarz jednego z uderzających związków w Andina, powiedział Reuters podczas protestu poza biurami Codelco w Santiago.

Największy na świecie górnik miedziany, Codelco-Run Codelco udało się nieznacznie zwiększyć produkcję podczas 2020 Wśród najgorszego wybuchu.

Cañas potwierdził mniejszą Andinę, może nie mieć kołysania escondida, ale wspomniane wysokie ceny i ciężka praca podczas pandemii powinna, co najmniej zmusza spółkę “utrzymać obecne korzyści nie tylko dla obecnych pracowników, ale dla tych, którzy mogą przybyć. ”

Codelco, który podepchnął grosze do urzędy 10-letnim planu, 40 miliardów dolarów, aby zmienić swoje starzenie się kopalnie, wykopał na obcasach, mówiąc, że jego ostateczna oferta związków zawodowych “stanowi maksymalny wysiłek Spółki w ramach jego transformacja. ”

pracowników w JX Nippon Mining’s Caserones Mine, mniejszy niż zarówno Escondida, jak i Andina, również zeszli z pracy w zeszłym tygodniu. Operator kopalni powiedział Reutersowi nie było postępów w rozmowach.

Wood Alejandra, dyrektor wykonawczy Centrum Chile na studia miedzi (CESCO), powiedział Reuterowi, że dyskusje Torlantów turystycznych na temat górników, aby pomóc w programach społecznych, wraz z ruchem, aby przepisać konstytucję, również otrzymali górników więcej dźwigni.

“Cena miedzi jest wysoka i jest pomysł, że zyski muszą być dzielone,” powiedziała. “Rynek i warunki polityczne są niewątpliwie wpływającym na oczekiwania robotnicze”.

.