Analiza-Peak OPEC? Przesunięcie produkcji koncentrującej się na klimat do piszki na pakt przez Reuters

Analiza-Peak OPEC? Przesunięcie produkcji koncentrującej się na klimat do piszki na pakt przez Reuters

Analiza-Peak OPEC? Przesunięcie produkcji koncentrującej się na klimat do piszki na pakt przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: 3d drukowana drukowana pompa olejowa jest widoczna przed wyświetlanym wykresem i logo OPEC na tym obrazie, 14 kwietnia 2020. Reuters / Dado Ruvic / Illustration

przez Alex Lawler

Londyn (Reuters) – przenosi się do łagodzenia Zmiany klimatu są rysowanie szczytowego zapotrzebowania na olej bliższe, obecni i dawni OPEC urzędnicy powiedzieli Reuters, potencjalnie dając największym graczom OPEC i ich sojuszników większej mocy i pozostawiają niektórych mniejszych producentów.

członków organizacji krajów eksportujących naftowej i tak zwany OPEC + Grupa razem stawić czoła zagrożeniu nacisku Stanów Zjednoczonych i Chin w sprawie zwalczania emisji dwutlenku węgla i planów w celu większe wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Wpływ na popyt może wyzwalać konkurencję udziału w rynku i przeliterować koniec do ich współpracy w sprawie polityki dostaw, z obecnymi i byłymi urzędnikami OPEC, a inni blisko grupy mówiąc, że oczekują rosnącej rywalizacji z czasem.

“OPEC + będzie stawić czoła głównym wyzwaniem w sposobie radzenia sobie z kurczącym popytem, ​​ale także zwiększenie presji na niższe ceny z powodu nadmiernej przepusty,” Chakib Khelila, dawny algierski minister oleju i dwukrotnego prezydenta OPEC, powiedział Reuters.

Po dziesięcioleciach powiedzenia popytu olejowego wzrośnie, OPEC w ubiegłym roku przyznał go Płaskowyż, ale nie przed koniec 2030 roku.

Od pandemii Covid-19 urzędnicy mówią, że szczyt może przyjść wcześniej.

“W ciągu najbliższych dziesięciu do dwudziestu lat może wystąpić w ciągu najbliższych dziesięciu do dwudziestu lat, biorąc pod uwagę obecny trend z wykorzystaniem energii odnawialnej w miksie energetycznej głównych krajów spożywczych”, powiedział Khelil.

OPEC, których 13 członków wszyscy zależą od sprzedaży ropy naftowej jako głównego źródła dochodu, oznaczały 60. rocznicę we wrześniu po zachowanych kryzysach, w tym wojny z Iranem Iranem Iranem Iranem i kilkoma ceną ropą.

. Od 2017 r. OPEC i sojusznicy prowadzone przez Rosję pracowali razem jako OPEC +, aby propagować rynek, ograniczając produkcję.

Grafika: Zmiany Prognozą OPEC 2030 Prognozowanie Żupania, https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/mkt/yzdvxqmqnpx/pasted%20Image%201602158772685.png

Dolna długoterminowa Outlook

Scenariusz OPEC, gdy popyt Peak jest jednym z najbardziej odległej prognozy firm energetycznych, producentów i analityków.

Grafika: Trajektoria Żądania oleju do 2045, https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/mktfx.thomsonreuters.com/gfx/mkt/jnvwegzdereuters.com/gfx/mkt/jnvwegzdevw/pasted%20image%201628164418926.png

Ale źródło OPEC powiedział Reuters Wpływ pandemii Coronavirusa W niższej długoterminowej prognozowaniu popytu, gdy Grupa publikuje swój światowy Outlook na świecie 2021, oczekiwany pod koniec września.

innych urzędników OPEC stwierdzili, że choć widzi żądanie osiągnięcia poziomu przedpandemicznego W 2022 r. Presja w dół zbliża się.

“OPEC może zmienić swoją długoterminową prognozę na żądanie ropy naftowej w raporcie 2021 z powodu kwestii zmian klimatu i postępów technologicznych w rozwoju ulepszeń odnawialnych energii i efektywności” – powiedział urzędnik z głównego producenta OPEC.

popytu może szczyt w ciągu kilku dekady, ale może później, według Hasana Qabazarda, szefa badań OPEC z 2006 r. Do 2013 r., Wcześniejsze ramy czasowe, niż dał komentarze do Reuters w zeszłym roku.

“Mieszanka energetyczna zmieni się, w ciągu 2030 roku pojawi się szczyt oleju, kiedy mandaty fazowe silnika spalania zaczną obowiązywać,” powiedział.

“Ten szczytowy popyt będzie płaskowyż przez długi czas, długi czas przyjść.”

siedziba Wiedeńska OPEC nie skomentowała, gdy zostaniesz poproszony przez Reuters o jego prognozach.

szczytowych warunków

Co się zmieni Perspektywy, Khelila i niektórzy obecni funkcjonariusze OPEC mówią, jest większy nacisk na dwóch najlepszych konsumentów na świecie o zmianach klimatu.

Prezydent Joe Biden w lutym wziął Stany Zjednoczone z powrotem do porozumienia klimatycznego Paryż, podczas gdy Chin Prezydent Xi Jinping w grudniu ukierunkowano na bardziej rygorystyczne wycięcie emisji dwutlenku węgla do 2030 r.

, jeśli Peterse Wystąpił Peters, producenci będą gonić mniej klientów, Osoby o najniższych kosztach produkcji mogą zobaczyć więcej zasług w strategii rynkowej, potencjalnie osłabienia cen i sojuszu OPEC +.

“Zapotrzebowanie na olej może szczyt dość wcześnie, nawet w połowie 2020 r.

“tani producenci, takich jak Arabia Saudyjska, a reszta Zatoki zatoki ciężko pracują, aby zwiększyć ich udział w rynku. Mniejsze i wyższe międzynarodowe firmy naftowe a kraje rzeczywiście cierpią. “

OPEC ma około 80% światowych rezerw naftowych, z których członkowie Bliskiego Wschodu Saudyjska Arabia, Irak, Iran i Zjednoczone Emiraty Arabskie trzymają masę. Mniejszych członków, takich jak Algieria i Angola, gdzie produkcja jest Daleja, utrzymywanie mniejszych kwot.

W ciągu ostatniej dekady, Arabia Saudyjska, Irak i Zjednoczone Emiraty Arabskie dodały do ​​ich udziału OPEC Wyjście, podczas gdy większość afrykańskich producentów spadła, OPEC Figurki Pokaż.

Grafika: OPEC Market Share 2011 -2021, https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/mkt/byvrjowndve/pasted%20image%201628518938697.png

“Szczytowy zapotrzebowanie na olej wprowadzi nową formę konkurencji między producentami ropy, nawet w OPEC,” Samuel Ciszuk, który założył analizę ELS i służąc do pracy dla agencji energetycznej Szwecji, powiedział

“Kraje, takie jak Libia i Algieria eksportują wiele do Europy, a Europa mogła zobaczyć szczyt popyt lub widząc jeden w ciągu najbliższych kilku lat. Duży producenci zatoki są bardziej naturalnie skłonni do Azji, więc nie będą narażeni tak szybko. “

Ostatnie ruchy OPEC + Aby przydzielić wyższe linie bazowe na krawężniki zasilające w 2022 r już Rynek nie będzie długoterminową korzyścią dla krajów członkowskich, jeśli globalny popyt naftowy stale spadający “

KHELIL, weteran dziesiątki spotkań OPEC, również oczekuje, że większe producenci zdobyli większość i dla grupy zachowaj rolę do odgrywania w spotkaniu spadku zapotrzebowania na olej.

“W zależności od polityki między krajami OPEC + możemy świadczyć o większej konkurencji lub większej współpracy. Większa konkurencja może stworzyć spustoszenie dla małych producentów, podczas gdy większa współpraca mogłaby umożliwić ich dalszą rolę w OPEC +”.

.