American Airlines, Southwest po rekordowe straty i sygnał potrzeba większej pomocy Reuters

American Airlines, Southwest po rekordowe straty i sygnał potrzeba większej pomocy Reuters

American Airlines, Southwest po rekordowe straty i sygnał potrzeba większej pomocy Reuters

© Reuters. FILE PHOTO: American Airlines samolot pasażerski przygotowuje się do lądowania w Nowym Jorku

Tracy Rucinski i Sanjana Shivdas

(Reuters) – American Airlines (NASDAQ: AAL) Group Inc i Southwest Airlines (NYSE: LUV) Co wysłana ich największych w historii rocznych strat w czwartek i wskazał na potrzebę dodatkowej pomocy rządowej, jak przemysł nadal bębnić z pandemii korony.

Amerykańskich linii lotniczych oczekiwać, że popyt na poprawę w tym roku, jak szczepionki stają się bardziej rozpowszechnione, ale ostrzegają, że siła każdego odbicia będzie zależeć od tempa wprowadzania szczepionek i złagodzenie ograniczeń podróży.

JetBlue Airways (NASDAQ: JBLU), który również wysłana kwartalną stratę w czwartek, powiedział odzysku będzie bezpośrednio związane ze spadkiem covid-19 liczy przypadku.

Nadal, akcje tych trzech linii lotniczych wzrosła na początku handlu, wzmocniony przez szał handlu detalicznego, który pchnął czas amerykański – który jest najbardziej zwarty czas linii lotniczych – aż 32% po przewoźnik został wymieniony na forum WallStreetBets Reddit.

Amerykański wysłana 8,9 miliardów dolarów rocznej straty, jego największy w rekordzie, choć jego skorygowana kwartalna strata netto w wysokości 3,86 dolarów na akcję była lepsza niż oczekiwania analityków na stratę 4,11 dolarów na akcję, zgodnie z danymi Refinitiv.

Łączne przychody operacyjne spadły do 4,03 mld USD z 11,31 mld USD, ale spełniły oczekiwania analityków na poziomie 3,88 mld USD.

Southwest odnotowano roczną stratę w wysokości 3,1 miliardów dolarów, jego pierwsza roczna strata od 1972 roku, i powiedział, że stoi w obliczu wstrzymanego popytu w styczniu i lutym, napędzany przez wysoki poziom przypadków COVID-19 i hospitalizacji.

Do tej pory wdrożenie szczepionki w USA było niejednolite, a szereg krajów europejskich zniechęca do podróżowania i wdraża więcej krawężników podróży, próbując powstrzymać rozprzestrzenianie się nowych zakażeń.

Stany Zjednoczone we wtorek zaczął wymagać negatywnych covid-19 testy dla osób wjeżdżających do kraju z zagranicy, w tym obywateli USA, ruch, że linie lotnicze powiedział spowodował spadek rezerwacji, nawet jak nadal postrzegają badania jako niezbędną strategię ponownego otwarcia podróży w dłuższej perspektywie.

Rząd USA omówił obowiązkowe badania COVID-19 dla podróżnych na lotach krajowych, ale Dyrektor Generalny American Airlines Doug Parker powiedział, że takie testy będą trudne.

WIĘCEJ POMOCY

W grudniu amerykańskie linie lotnicze otrzymały rządowy pakiet pomocy w wysokości 15 miliardów dolarów na koszty wynagrodzeń do marca, drugi taki program, ponieważ coronavirus zaczął pummeling popytu w zeszłym roku.

Przywódca unii lotniczej USA wezwał Kongres w czwartek do przedłużenia programu po raz trzeci, ruch Amerykański Parker powiedział inwestorom, że firma będzie wspierać.

A 1,9 bilionów dolarów COVID-19 wniosek ulgi odsłonięty przez prezydenta Joe Biden w tym miesiącu ma 20 miliardów dolarów w nowej pomocy dla systemów transportu publicznego, ale nie ma nowych pieniędzy na listy płac linii lotniczych.

amerykańskich linii lotniczych nadal palić przez miliony dolarów gotówki każdego dnia w czwartym kwartale, jak koszty przewyższyły przychody, pomimo silnych wysiłków cięcia kosztów w miejscu w tym roku.

amerykańskich i południowo-zachodnich zakończyło rok 2020 z dostępną płynnością w wysokości 14,3 mld USD. Amerykanin jest znacznie bardziej lewarowane niż jego rówieśnicy, ale powiedział, że płynność poprawi się do 15 miliardów dolarów do końca marca, uspokajając inwestorów.

Southwest skorzystało z kryzysu, aby dodać nowe trasy, strategię, która planuje kontynuować w tym roku.

Amerykański, o większym profilu międzynarodowym, powiedział, że opuszcza 19 tras międzynarodowych w 2021 roku.

Obaj przewoźnicy są dużymi operatorami Boeinga (NYSE: BA) Co 737 MAX, który został zatwierdzony do komercyjnego lotu ponownie w listopadzie po 20-miesięcznym zakazie bezpieczeństwa.

Amerykański wznowione loty pasażerskie pod koniec ubiegłego roku i Southwest planuje latać odrzutowce ponownie na 11 marca.