Aktywność usług Chin wzrasta w październiku, ale obawy inflacyjne pozostają przez Investing.com

Aktywność usług Chin wzrasta w październiku, ale obawy inflacyjne pozostają przez Investing.com

Aktywność usług Chin wzrasta w październiku, ale obawy inflacyjne pozostają przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Aktywność sektora usług Chin rozszerzony w szybszym tempie w październiku, ponieważ popyt pozostał silny. Jednak rosnąca inflacja ważona na pewność biznesowa za rok przed nami.

danych wydanych wcześniej w dniu wykazał, że usługi Kauxin Services Kupujący Indeks (PMI) wynosił 53,8, wyższy niż 53,4 odnotowany w poprzednim miesiącu. Indeks pozostawał powyżej 50 znaków wskazujących.

Dane z prywatnej ankiety, która koncentruje się więcej na małych firmach w regionach przybrzeżnych, kontrastującym z National Bureau of Statystyki PMI PMI, który był niższy niż oczekiwany 522.4. W sektorze produkcyjnym PMI Caixin PMI wyniósł 50,6, a PMI produkcji wynosiła 49,2.

Sektor usług dokonał wolniejszego odzyskiwania z Covid-19 niż jego odpowiednik produkcyjny, ponieważ pozostaje bardziej wrażliwy do wybuchów wirusów, z powiązaną mobilnością krawężnikiem zwymiarowaniem perspektywy do odbicia w konsumpcji w nadchodzących miesiącach.

Strategia “Zero Covid” prowadzona przez Chiny unosiły się ciężko w dziedzinie firm wypoczynkowych i turystycznych, ponieważ kraj zajmuje się najnowszym wybuchem Covid-19. Miasta z przypadkami lub te z obawami o rozprzestrzenianiu się wirusa, mają zamknięte miejsca rozrywki, ograniczone turystyka i opóźnione wydarzenia kulturalne.

Ceny wejściowe wzrosły również na 16. miesiąc z rzędu, a w najszybszym tempie od 2021 lipca, dzięki rosnącej pracy i kosztach surowców. Jednakże, że solidne zapotrzebowanie pozwalały firmom przekazać niektóre z nich Koszty dla konsumentów.

, ale trwałe presje inflacyjne i obawy dotyczące łańcuchów dostaw również przewidywały pewność siebie na jego najniższym poziomie w czterech miesiącach.

“Dostawa i odzyskanie zapotrzebowania obu zachowanych pędu. Zatrudnienie było mniej lub bardziej stabilne. Mierniki Ceny były wysokie, “Caixin Insight Group Senior Economist Wang Zhe powiedział Reuters.

” decydentów powinni nie tylko podejmować skutecznych środków w celu ustabilizowania dostaw towarów i ceny, ale także zwracają szczególną uwagę na firmy w dół, zwłaszcza małe i średnich średnich. “