Aktywność fabryki w Chinach w lipcu rośnie w najwolniejszym tempie od roku 2020 lutego przez Reuter

Aktywność fabryki w Chinach w lipcu rośnie w najwolniejszym tempie od roku 2020 lutego przez Reuter

Aktywność fabryki w Chinach w lipcu rośnie w najwolniejszym tempie od roku 2020 lutego przez Reuter

© Reuters. Plik Photo: Pracownik pracuje na linii produkcyjnej pojazdu elektrycznego (EV) Producent baterii octolion w Hefei, prowincji Anhui, Chiny 30 marca 2021. Zdjęcie wykonane 30 marca 2021. Reuters / Ally Song

Pekin (Reuters) -China’s Factory Aktywność rozszerzona w lipcu w najwolniejszych tempie w ciągu 17 miesięcy jako wyższe koszty surowców, konserwacja sprzętu i ekstremalna pogoda ważyła się na działalność gospodarczą, dodając obawy o spowolnienie w drugiej największej gospodarce na świecie.

Oficjalny indeks Manager Manager Manager (PMI) ułatwiony do 50,4 w lipcu od 50,9 w czerwcu dane z National Bureau Statistics (NBS) wykazywały w sobotę, ale pozostały powyżej 50-punktowego znaku, który oddziela wzrost od skurczu.

analityków spodziewali się wsunąć do 50,8. Była to najniższa liczba, ponieważ indeks opadł na 35,7 w lutym 2020 roku, po tym, jak Chiny rozpoczęły blokadę do kontrolowania pandemia koronawirusa.

Urzędnik NBS powiedział w oświadczeniu, podnotrum PMI do produkcji wślizgnął się do 51,0 z 51,9 w czerwcu, wskazując na konserwację sprzętu i ekstremalną pogodę. Nowy wskaźnik zamówienia spadł do 50,9, od 51,5, odzwierciedlający spowolnienie popytu.

“Najbardziej alarmujący sygnał jest nowy indeks zamówień eksportowych, który jest najniższy poziom od lipca ubiegłego roku” – powiedział Zhiwei Zhang, główny ekonomista zarządzania aktywami Pinpoint.

Subindeksu dla nowych zamówień eksportowych spadł na trzy proste miesiące od maja. Stał 47,7 w lipcu.

Subindeksu dla kosztów surowców wyniósł 62,9 w lipcu, w porównaniu z czerwcem 61.2, wskazując na wzrost kosztów. Wysokie ceny surowców spożywały się w rentowności firm przemysłowych i zniechęciły niektórych chińskich eksporterów z podjęcia zamówień.

władz chętnych do zapobiegania wysokiej bramce fabrycznej Ceny przekazywane konsumentom, co doda by tylko obecne bóle głowy gospodarcze jako podstawowy popyt pozostaje słaby.

HIT przez ekstremalną pogodę, indeks budowy spadł do 57,5, z czerwca 60.1, a analitycy oczekują, że sektor stawiał twarzą w twarz wśród przycisków w Pekinie na rynku nieruchomości.

, aby wzmocnić spowolnioną gospodarkę, Bank Ludowy Chiny (PBOC) w połowie lipca zaskoczył rynek, obniżając stosunek wymogów rezerwowych (RRR) dla banków, uwalniając około 1 biliona juanów (154 mld USD) w długoterminowej płynności.

Gospodarki Chińskiej w dużej mierze odzyskał się z zakłóceń spowodowanych przez pandemię, z sektorami konsumpcji i usług stopniowo nadciągają do ulepszeń eksportu i produkcji. Jednakże

Producenci są jednak grapplingami z nowymi wyzwaniami, w tym wyższymi cenami surowców, ponurgając koszty logistyki i globalne globalne wąskie gardła łańcucha dostaw, Oczekuje się, że tempo wzrostu gospodarczego produktu krajowego brutto umiarkował.

Kraj jest również wyścigami, aby powstrzymać świeżego wybuchu Covid-19 o bardziej zakaźnym wariancie Delta we wschodnim mieście Nanjing. Chińskie podejście zero-tolerancji może przedstawić znaczne ryzyko w dół do obecnego ożywienia gospodarczego, mówią analitycy.

Rekordowe powódź w środkowych Chinach może również ważyć działalność gospodarczą w lipcu, wraz z rządami przenosi się do ograniczania wytwarzania stali zgodnie z napędem w celu zmniejszenia emisji.

Oficjalne indeks magazynowców zakupów nie produkujących (PMI) złagodzony do 53,3 w lipcu od 53,5 w czerwcu pojawił się oddzielną ankietę z NBS.

.