Aktywność biznesowa w USA wzrośnie w październiku: IHS Markit By Reuters

Aktywność biznesowa w USA wzrośnie w październiku: IHS Markit By Reuters

Aktywność biznesowa w USA wzrośnie w październiku: IHS Markit By Reuters

© Reuters. FILE PHOTO: FILE PHOTO: FILE PHOTO: Destiny USA mall reopens as COVID-19 restrictions are eased

WASHINGTON (Reuters) – Aktywność biznesowa USA wzrosła do 20-miesięcznego maksimum w październiku, ale tempo rozwoju nowych przedsiębiorstw i nowych zamówień nieco złagodziło się wśród utrzymującej się pandemii COVID-19 i ostrożności przed wyborami prezydenckimi 3 listopada.

Data firmy IHS Markit powiedział w piątek jego flash US Composite PMI Output Index, który śledzi sektorów produkcji i usług, wzrosła do odczytu 55,5 w tym miesiącu. Był to najwyższy wynik od lutego 2019 r. i wzrost z 54,3 we wrześniu. Odczyt powyżej 50 wskazuje na wzrost produkcji sektora prywatnego.

Powiedział, że niektórzy producenci i firmy z branży usługowej zauważyć, że kryzys koronawirus y ważył na żądanie. Badanie wykazało, że inne firmy powiedział, że wielu klientów wstrzymywał się na składanie zamówień aż po zaciekle spornych wyścigu do Białego Domu między republikańskim prezydentem Donaldem Trumpem i byłym wiceprezydentem i kandydatem Partii Demokratycznej Joe Biden.

Wzrost popytu klientów zagranicznych również zwolnił “szczególnie”, z producentów sprawozdawczości ponownego spadku nowych zamówień eksportowych, IHS Markit powiedział.

Pomimo doniesień pick-up w działalności gospodarczej, ekonomiści przewidują wolniejszy wzrost gospodarczy w czwartym kwartale po tym, co uważa się za rekordowe wyniki w trzecim kwartale, dzięki ponad 3 bilionów dolarów pakiet ratunkowy na początku tego roku dla przedsiębiorstw i bezrobotnych.

Ale bodźca fiskalnego nie ma i nowych przypadków COVID-19 rosną w całym kraju, co może prowadzić do ograniczeń państwowych i samorządowych lub więcej osób unikając zakładów, takich jak restauracje i bary, i podcięcie wydatków konsumpcyjnych.

Indeks nowych zamówień flash w badaniu spadł do 54,3 w tym miesiącu z odczytu 54,8 we wrześniu.

Nadal zaufanie wśród przedsiębiorstw stale się poprawia.

Wskaźnik PMI dla sektora usług flash w badaniu wzrósł w tym miesiącu do 56, co jest 20-miesięcznym wzrostem, z odczytu 54,6 we wrześniu.

Ekonomiści ankietowani przez Reutersa prognozowali odczyt 54,6 w tym miesiącu dla sektora usług, który stanowi ponad dwie trzecie amerykańskiej aktywności gospodarczej.

Miara nowych przedsiębiorstw w sektorze usług spadła do 54,3 z odczytu 55,0 we wrześniu.

Produkcja była stała w tym miesiącu. Wskaźnik PMI dla przemysłu flash w badaniu wzrósł do odczytu 53,3 z 53,2 we wrześniu. Ekonomiści prognozowali, że indeks dla sektora, który stanowi 11,3% gospodarki, wzrośnie do 53,4 w październiku. Miara nowych zamówień otrzymywanych przez fabryki wzrosła do odczytu 54,2 z 53,6 we wrześniu.