Airbus Goli 20-letnia prognoza popytu, widzi szybsze zamienniki przez Reuters

Airbus Goli 20-letnia prognoza popytu, widzi szybsze zamienniki przez Reuters

Airbus Goli 20-letnia prognoza popytu, widzi szybsze zamienniki przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Logo Airbus widać przy wejściu do swojej fabryki w Blagnac w pobliżu Tuluzy, Francji, 2 lipca, 2020. Reuters / Benoit Tessier / File Photo

przez Tim Hepher i Alexander Cornwell

Dubaj (Reuters) – ogolone Prognoza dla całkowitego komercyjnego popytu samolotowego o 0,5% w porównaniu z prognozami przedprzementnymi w sobotę, zrównoważone przez jaśniejsze perspektywy dla frachtowców jako Jetmakers walczą o sprzedaży inauguracyjnych nowych samolotów towarowych.

AIRBUS zaktualizował szeroko patroszoną prognozę w przeddzień Airshow Dubai, gdzie pojemny przemysł lotniczy jest zwiastowy z utraty dwóch lat wzrostu do Covid-19, realizując swoje najnowsze plany środowiskowe wśród rosnącego ciśnienia klimatu.

AIRBUS powiedział, że spodziewał się, że spodziewają się sumę rynkową 39.020 dostaw Jetliner w ciągu najbliższych 20 lat, frakcjonalnie niższy niż 39,213 przewidywało dwa lata temu w ostatniej kolejnej prognozie.

Oszacowanie małych samolotów, takich jak najlepiej sprzedająca A320, była zasadniczo płaska na 29.690 jednostkach, ale perspektywy dla dyszu długotrwałych, które tradycyjnie dominują w regionie spadły o 3,1%.

Widok Echoes, że Boeing (NYSE: BA), który we wrześniu obniżył 20-letnią prognozę dostawy o 1% w porównaniu z 2019 r. Ten hartowany większy pesymizm widziany z Boeinga jako kryzysu osiągnęła w 2020 r.

Airbus wydany nieco słabszy Prognozy dla średnich Jets – kluczowy pola bitwy, który obejmuje swój najdłuższy odrzutowiec do ciała, A321XLR. Jego sprzedaż powoduje ból głowy dla Boeing na górnym końcu niedawno zmartwionego zasięgu 737 maksymalnego zakresu.

Po dwóch latach ograniczeń związanych z podmiotami COVID, Airbus zwrócił prognozę na średni roczny wzrost w ruchu pasażerskim powyżej 20 lat do 3,9% od 4,3% w Preapandemii 2019.

zysków drogowych i linii lotniczych ustawiają tempo na płaszczyznę Zamówienia.

“Straciliśmy skutecznie dwa lata wzrostu ruchu ze względu na pandemię”, powiedział Główny Oficer Handlowy Airbus Christian Scherer.

Airbus podniósł 20-letnią prognozę dostawy dla frachtów o 2,9% do 880 jednostek i przewidział zamówienie wkrótce na nowy frachtowiec A350. Boeing powiedział, że jest w zaawansowanych dyskusjach z potencjalnymi nabywcami na nowy 777x Freighter.

AIRBUS powiedział, że rosnąca część dostaw samolotowych byłoby zastąpienie dysztów już na rynku, a nie ułatwić niedawno ograniczające plany wzrostu wielu linii lotniczych.

Ten nacisk położony jest odzwierciedlający oczekiwania, że ​​linie lotnicze przejdą na emeryturę mniej wydajnych strumieni wcześniej następujących pod kątem COVID-19, ale także odnosi się do wrażliwego punktu dla branży, ponieważ niektóre grupy środowiskowe mają do celu co widzą jako nadmierne rozszerzenie.

Airbus powiedział, że 39% dostaw zastąpi starsze samoloty wyższe Emisje w porównaniu z 36% we wcześniejszej prognozie.

Szybsze emerytury martwią niektórych dostawców i dziesięciolegliwości, którzy obawiają się ekonomicznie przydatne życie dysz, zmuszając ich, aby przegapić przychody do obsługi lub pchnąć koszty amortyzacji.

Scherer oddalono krytykę dostawców planów Airbusa, aby zwiększyć produkcję w nadchodzących latach, mówiąc, że nie powodziłoby to na rynku, ale zamiast modernizować floty i emisje ograniczające.

.