Aeromexico wznawia handel po pauzie meksykańskiej giełdowej; Udziały spadają 27% przez Reuters

Aeromexico wznawia handel po pauzie meksykańskiej giełdowej; Udziały spadają 27% przez Reuters

Aeromexico wznawia handel po pauzie meksykańskiej giełdowej; Udziały spadają 27% przez Reuters

© Reuters. Aeromexico samolotów są na zdjęciu na międzynarodowym lotnisku Benito Juarez, w Meksyku, Meksyku, 14 lipca 2021. Obraz zrobiony 14 lipca, 2021. Reuters / Luis Cortes

przez NOE Torres i Kylie Madry

Mexico City (Reuters) – Akcje Meksykańska linia lotnicza Grupo Aeromexico spadła 27% we wczesnym popołudniowym obrotu w piątek po tymczasowym zawieszeniu wcześniej w sesji ze względu na ostry spadek zapasu wywołany dzień wcześniej.

Stock Zudzona w czwartek po przewoźniku, który został w ramach procesu restrukturyzacji rozdziału 11 w Stanach Zjednoczonych od ubiegłego roku, ogłosiło, że strona trzecia dokonałaby oferty na jego akcje i cenił swoje akcje w ułamku poprzedniego Cena przy 0,01 meksykańska centręce.

W południowej wersji po jego zawieszeniu od gryzie, Aeromexico powiedział, że poinformowali inwestorzy “o bezpośredniego rozcieńczenia prądu Akcjonariusze “Ze względu na rozdział 11 Reorganizacja bankructwa, w których posiadacze zadłużenia, takie jak APOLLO Global Management (NYSE: APO) INC zakończy się z większością jej zasobów.

Bolsa Mexicana de Valores, Meksyk, nie natychmiast odpowiedział na prośba o komentarz.

Meksykańska linia lotnicza powiedziała w czwartek, że osoba trzecia dokonała oferty na jej akcje, wyceniając swoje akcje na ułamek poprzedniej ceny. Po czwartkowej ogłoszeniu udziały w linii lotniczej spadły o 75,6% do 0,90 peso, historyczny niski.

W piątek, akcje z 27% do 1,27 pesos po ponownym otwarciu po wywołaniu rynkowym.

Po zawieszeniu handlowym, udziały w jednym z głównych krajowych konkurentów krajowych, budżetowych Volary, wzrosła około 5,5% do 36.13 sztuk pesos.