9,5 miliarda dolarów spędził przy użyciu waluty cyfrowej chińskiej banku centralnego – urzędnik przez Reuters

9,5 miliarda dolarów spędził przy użyciu waluty cyfrowej chińskiej banku centralnego - urzędnik przez Reuters

9,5 miliarda dolarów spędził przy użyciu waluty cyfrowej chińskiej banku centralnego – urzędnik przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: Oficjalna aplikacja w Chinach dla cyfrowego juana jest widoczna na telefonie komórkowym umieszczonym przed obrazem chińskiej flagi, na tej ilustracja. Reuters / Florence LO / Illustration

Hong Kong (Reuters) – około 140 milionów ludzi otworzyło “portfele” dla Nowego Digital Yuanina w Chinach od października i wykorzystał go do transakcji w wysokości około 62 mld juanów (9,7 mld USD), starszy chiński bank centralny oficjalny powiedział w środę.

Jednak Mu Changchun, dyrektor generalny Instytutu Cyfrowego Waluta Banku Ludowego Chin, powiedziała konferencji “Fintech Week” Hongkongu, nie było oficjalnej daty rozpoczęcia dla waluty cyfrowej, znanej również jako E-CNY.

banków centralnych na całym świecie szukają rozwijających się walut cyfrowych banków centralnych (CBDCS), aby zmodernizować swoje systemy finansowe, odrzucić konkurencję z kryptokurburów, takich jak bitcoin i przyspieszyć domowy i Płatności międzynarodowe.

wysiłków Chin należą do najbardziej zaawansowanych na całym świecie, a kraj prowadzi różne badania i schematy pilotażowe różnych scenariuszy płatności od ubiegłego roku.

Mu powiedział do tej pory 1,55 milionów sprzedawców może zaakceptować płatności za pomocą portfeli ECNY, w tym media, usługi cateringowe, usługi transportowe, handlowe i rządowe.

($ 1 = 6.3962 Chinese Yuan Renminbi)