5 Cryptourrenk poza Bitcoin, aby utrzymać radar w 2022 r. Przez inwestowanie

5 Cryptourrenk poza Bitcoin, aby utrzymać radar w 2022 r. Przez inwestowanie

5 Cryptourrenk poza Bitcoin, aby utrzymać radar w 2022 r. Przez inwestowanie

© Reuters

David Wagner i Yassine Maroufi

Market CryptoCurrency był bardzo niestabilny i pełen zwrotów akcji w 2021 r., Rok, który również widział eksplozja w przyjęciu kryptos jako inwestycji zarówno przez osoby, jak i instytucje .

niezaprzeczalnie pozostaje najważniejszą kryptokurriącą, z kapitalizacją reprezentującą ponad 40% rynku. Jednak Bitcoin był dalekie od najlepszego wykonawczego Crypto roku, jako kilka wtórnych kryptokurburów, czasami nazywanych Altcoinami, wychodził do Królowej Cryptos pod względem 2021 wydajności, mimo że w niektórych przypadkach jest znacznie nowszych niż BTC.

W tym artykule zaznaczymy 5 Cryptourrens innych niż Bitcoin, aby zachować radar na przyszły rok. Wyłączyliśmy mniej poważnych monet i memi Crypto z artykułu, aby skupić się na stałych, sprawdzonych projektach, które mogą mieć prawdziwe Wartość, jednocześnie mając znaczący pokój na rzecz poprawy w 2022.

ETHErerum: ETH 2.0 Uruchomienie może zmienić wszystko

, chociaż często krytykowano za jego przekrwienie sieci, które powoduje powolne czasy transferu i / lub zakazujących opłat, Ethereum jest trudno zignorować . Jest drugą co do wielkości kryptorendą na rynku, tuż za Bitcoin. Ale co najważniejsze, Ethereum pozostaje preferowaną siecią dla wielu projektów Crypto. Rzeczywiście, niezależnie od tego, czy jesteś w Defi, czy NFT, eta jest często platformą wyboru. Na przykład, ponad 90% transakcji NFT odbywa się na eth.

Ponadto rok 2022 powinien zobaczyć główną aktualizację Ethereum, a mianowicie Ethereum 2.0, który rozwiąże największy problem z walką z etrereum, prędkość transakcji. ETH 2.0 zwiększy pojemność sieci z około 30 transakcji na sekundę do 100 000, głównie dzięki walidacjach “dowód” Metoda, która eliminuje żmudną metodę walidacji obejmującą złożone obliczenia. Zmniejsza to również znacząco zużycie energii w sieci, kluczową kwestią, ponieważ inwestorzy na całym świecie są obecnie zaniepokojony wpływem na środowisko ich inwestycji.

Decentraland: Idealny krypto do obstawiania na platformy Metaverse

Meta, dawniej znany jako Facebook (NASDAQ: FB), uruchomił nową strategię koncentrowaną na tworzeniu Metaverse. To świeciło na kilka kryptokurburskich, które nie czekały, aż Mark Zuckerberg umieścił koncepcję w praktyce. Jednym z najważniejszych z nich jest niewątpliwie decentraland, który jest w pełni funkcjonalnym Metaverse, gdzie można kupić nieruchomości i uczestniczyć w grach lub innych doświadczeniach online.

Mana, Cryptourrency używana w Metaverse Decentraland, opublikowany wzrost meteoryczny po ogłoszeniach Facebooka, a następnie dał Znacznie zyskuje się w kolejnej korekcji kryptokurów. Po zakończeniu pyłu zainteresowanie inwestorów w Metaverse prawdopodobnie znosi się, a nawet wzmocnione, a Decentraland może być jednym z najlepszych kryptokurburów, aby skorzystać z zjawiska.

SOLANA: Najpoważniejszy konkurent ETEREUM

Wady Sieci Ethereum, omówiliśmy powyżej, dała początek konkretnej klasie kryptokurburów, które wykazują podobną propozycję wartości ethereum, przy jednoczesnym skorygowaniu kilku głównych wad w ETH. Solana jest często wymieniana jako najsilniejszy i najpoważniejszy Challenger do Etereum.

Solana podkreśla ogromną zdolność przetwarzania transakcji. W tym czasie Ethereum może przetwarzać tylko kilka tuzina transakcji na sekundę, a chociaż ETH 2.0 ostatecznie zaradzi temu problemowi, Solana przedstawia natychmiastową alternatywę, która jest szczególnie Wydajne, ponieważ sieć jest zdolna do przetwarzania 50 000 transakcji na sekundę.

Solana jest również nieoczekiwanym kandydatem w walce o udział w rynku NFT i okazuje się silnym przeciwnikiem dla Etereum. W przypadku uruchomienia Akademii NFT Solana Degenerate Academy w sierpniu, 10 000 żetonów sprzedano w ciągu kilku minut. To wydarzenie pozwoliło Solanowi, aby stworzyć samą nazwę. Co ważniejsze, pozwoliło Solany zacząć powoli przyjmować udział w rynku z Ethereum.

IOTA: Crypto specjalizujący się w IOT i partnerze Dell

w przeciwieństwie do pierwszych trzech kryptokurburów wymienionych w niniejszym artykule, IOTA rzadko dokonał nagłówków w prasie handlowej w tym roku. IoTA oferuje usługę bezpieczeństwa danych dla urządzeń IOT (Internet Things), co oznacza obiekty elektroniczne podłączone do Internetu, takich jak inteligentne głośniki lub kamery nadzoru. To pole jest ustawione na wybuch w nadchodzących latach, zwłaszcza z możliwości otwarte z prędkością sieci komórkowej 5G, które mają być w pełni wdrożone w 2022.

IOTA otrzymał wsparcie z technologii Dell (NYSE: Dell) wcześniej w tym roku, ponieważ gigant komputerowy zawarł współpracę z projektem Crypto . Znany jako Projekt Alvarium, to partnerstwo skupi się na pomiaru zaufania danych, zanim jest używany przez aplikację. Ale poza samym projektem, fakt, że znana międzynarodowa firma, tacy jak Dell pracuje z siecią IoTą, jest dobrym powodem, dla którego poważnie bierze kryptokrencję i obserwować go blisko w 2022.

Polkadot: pozwalając na blokowanie się ze sobą

Cryptourrenków i żetonów, a Blockchains, na których polegają, są coraz bardziej liczne we wszystkich dziedzinach. Nawet jeśli wszystkie Blockchains oparte są mniej więcej na tych samych podstawowych zasadach, nadal nie są w stanie “komunikować się ze sobą. Polkadot, Stworzony przez jednego ze współzałożycieli Etereum proponuje rozwiązanie do rozwiązania tego problemu.

Polkadot zawiera sieć główną – łańcuch przekaźnikowy – i spadochronia, które działają równolegle, działając jako mosty, łącząc się z innymi blokadami. Dzięki technologii Blockchain jest używany daleko poza rynkiem kryptokrencjowym (na przykład w zarządzaniu łańcuchem dostaw), i jest wezwany do uogólniania w kilku sektorach, potrzeby komunikacji między publicznymi blokami lub między prywatnymi blokami kilku firm powinno eksplodować. Powinno to logicznie w dużej mierze korzyści Polkadot, chociaż istnieją inne krypty, które również spełniają tę potrzebę.

Czytaj również: 15 zapasów cyberbezpieczeństwa do oglądania w 2022

Zobacz nasze pełne serie Outlook tutaj.

.