3M Hit z 22,5 milionem w wysokości 22,5 mln USD w najnowszej wersji zatyczki do uszu w USA przez Reuters

3M Hit z 22,5 milionem w wysokości 22,5 mln USD w najnowszej wersji zatyczki do uszu w USA przez Reuters

3M Hit z 22,5 milionem w wysokości 22,5 mln USD w najnowszej wersji zatyczki do uszu w USA przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: Logo 3M jest widoczne w swojej globalnej siedzibie w Maplewood, Minnesota, USA 4 marca 2020. Reuters / Nicholas Pfosi / File Zdjęcie

przez Nate Raymond

(Reuters) -a Federal Jury w piątek przyznano 22,5 mln USD Weteran armii amerykańskiej, która zarzuciła, że ​​walki zatyczki do uszu sprzedawane przez 3m CO spowodowały, że cierpieć utraty słuchu i uszne, największy werdykt, ale w masowym sporcie nad produktem.

jurorów w Pensacola, Floryda, objęta byłym żołnierzem armii USA Theodore Finley w najnowszej wersji próbnej wynikającej z ponad 272 000 procesów sądowych przez służby i weteranów, którzy mówią wadliwe uszaty uszne wykonane przez 3M spowodowały ich uszkodzenia słuchu.

Finley, który wykorzystał uszaty zatyczki, służąc w armii od 2006 do 2014 r., Przyznano 7,5 mln USD w odszkodowaniach wyrównawczych i 15 milionów dolarów w odszkodowaniu karnych. Werdykt przekroczył 13 milionów dolarów jurorów nagrodzonych armii USA sierżant w zeszłym miesiącu.

Proces był ósmym do tej pory do osiągnięcia werdyktu, z powodów w czterech innych przypadkach wygrywających ponad 29 milionów dolarów połączonych. JUBIE SUBYTOWANYCH z 3M w trzech innych, a dwie kolejne próby są w toku, z więcej, aby nadejść.

“Zapewnimy, że 3m odbywamy się w pełni odpowiedzialny za wprowadzenie zysków na bezpieczeństwo tych, którzy służyły naszym narodzie”, prawnicy ołowiu dla powodów – Bryan Aylastock, Shelley Hutson i Christopher Seeger – powiedział w wspólnym oświadczeniu.

3M o nazwie werdykt rozczarowujący. Powiedział, że będzie kontynuował bronienie siebie, a 3M pozostał pewny siebie, w wersji 2 w wersji 2 w wersji 2 było bezpieczne i skuteczne.

Aearo Technologies LLC, który kupił 3M w 2008 r., Opracował produkt. Powodowie odwracają się wady projektowania HID firmy, fudged wyniki testów i nie udało się zapewnić instrukcji w prawidłowym użytkowaniu uszu.

Aby zatyczki do uszu działają prawidłowo, elastyczne kubki z boku wystające z ucha czasami musiały być zbiory. Jeśli nie, wtyczki powoli rozluźniają się, a hałas byłby widzący. Weterani Contend 3M nie udało się przekazać potrzeby złożenia wtyczek.

.