3 Najlepsze zapasy do kupienia, ponieważ niedobór półprzewodnikowy trwa przez Stocknews

3 Najlepsze zapasy do kupienia, ponieważ niedobór półprzewodnikowy trwa przez Stocknews

3 Najlepsze zapasy do kupienia, ponieważ niedobór półprzewodnikowy trwa przez Stocknews

© Reuters. 3 najlepsze zapasy do kupienia, ponieważ niedobór półprzewodnikowy trwa

Nie ma wątpliwości, że pandemia prowadziła popyt na urządzenia elektroniczne, ponieważ więcej osób pozostało w domu. Ale czego nikt nie spodziewał się, że doprowadzi do niedoboru półprzewodnika na całym świecie. Jak już ostatnio się dowiedzieliśmy, że niedobór będzie kontynuowany, który przynosi korzyści na ceny akcji żetonów, takich jak Intel Corporation (NASDAQ: INTC), Silicon Motion Technology Corp. (NASDAQ: SIMO) i Broadcom Inc. (NASDAQ: AVGO) .A Globalny niedobór półprzewodników zwrócił branżę do góry nogami. Zapotrzebowanie na wióry były wysokie nawet przed rozpoczęciem pandemii, ze względu na rollout 5g. Jednak pandemia CoronaVirusa prowadziła, że ​​wymaga znacznie więcej, ponieważ miliony kupili laptopy, telefony komórkowe i urządzenia do gier, gdy chronili w swoich domach.

, podczas gdy wielu analityków myśleli, że niedobór będzie lepiej pod koniec roku Ponieważ szczepionki rozwijały się, że nie może już być tak. Apple (NASDAQ: AAPL) CEO TIM COUK ostrzegł, że ograniczenia podaży silikonów wpłyną na sprzedaż iPhone’a i iPada. W tym tygodniu Toyota Motor Corp (NYSE: TM) ogłosiła, że ​​zmniejszyłoby globalną produkcję na wrzesień o 40% z poprzedniego planu ze względu na krytyczne niedobory półprzewodników.

Ponieważ niedobór odzwierciedla ciasną dostawę, był to dobrodzony dla przemysłu półprzewodnikowego i wielu zapasów chipów. W przypadku braku oczekiwanego, wiele zapasów chipów jest dojrzały do ​​ciągłych zysków. Dlatego inwestorzy powinni rozważyć zapasy chipowe, takie jak Intel Corporation (INTC), Silicon Motion Technology Corp. (Simo) i Broadcom Inc. (AVGO), które są wysoko oceniane w naszym systemie ratingu Powr.

Kontynuuj czytanie na Stocknews