11% Hiszpanów inwestuje w CryptOcurrenties przez Dalandoin

11% Hiszpanów inwestuje w CryptOcurrenties przez Dalandoin

11% Hiszpanów inwestuje w CryptOcurrenties przez Dalandoin

11% Hiszpanów Inwestuje w CryptoCurrenties

Około 4,4 mln Hiszpanów inwestuje ściśle w kryptokuraliach, zgodnie z raportem Asufin. W Hiszpanii zainteresowanie kryptokurcami nadal rosną, mimo że większość populacji nie jest świadoma ryzyka. Około jednej trzeciej hiszpańskich inwestorów uważa, że ​​kryptonacjaty są regulowane.

Około 4,4 mln Hiszpanów kupiło lub dokonuje inwestycji w aktywa Crypto, zgodnie z raportem przez Stowarzyszenie Użytkowników Finansowych (Asfin). 11,2% z 47,3 mln mieszkańców Hiszpanii twierdzi, że wielokrotnie inwestuje w kryptokuraliach i handlu aktywami kryptograficznymi.

“III Raport na temat wiedzy i nawyków Fintch” również ujawnia, że ​​7 z 10 Hiszpanów uważa, że ​​kryptonacjom są regulowane. Dlatego nie są świadomi, że są one ryzykowne inwestycje i tylko 2 z 10 osób konsultowanych są poinformowany o aktualnej sytuacji.

Asufin znaleziono w swoich badaniach, że istnieje rosnące zainteresowanie kryptokurburstwami w Hiszpanii. Jak również wszystko związane z technologią Blockchain. Organizacja powiedział również, że brak wiedzy na temat kontroli rynku Crypto jest szeroko rozpowszechnione. Ludzie nie wiedzą, czy aktywa Crypto powinny być opodatkowane, czy nie.

na flipside

Jedynym wyjaśnieniem tego długo oczekiwanego danych jest to, że inwestorzy przestrzegają globalnego trendu w kierunku przyjęcia kryptokurburów, a ich entuzjazm rośnie ze względu na niedawne zyski wykonane z ich inwestycjami. 59,3% respondentów stwierdziło, że zrobili zysk z inwestycji Crypto. Podczas gdy kolejny 28,8% przyznał, że doznał strat, a pozostałe 11.9 powiedział, że nie było znaczących zmian pod względem zysku lub straty.

danych Asufina pokrywa się z tymi statystykami na Przyjęcie kryptokurburów w Hiszpanii. W swojej ostatniej publikacji na początku września Statista wskazała, że ​​10% Hiszpanów twierdzi do stosowania lub własnych kryptokurburów.

w obliczu zaliczki kryptokuralia w tym kraju europejskim, władze Banku Hiszpanii podano w raporcie zatytułowanym “Postępy w porządku obrad cyfrowej euro”, że stosowanie środków pieniężnych zmniejsza się, co wpływa na rolę banki centralne.

stąd wystąpienie waluty cyfrowej jest analizowana w celu zachowania funkcji monetarnej banku centralnego.

25% inwestorów inwestuje ponad 6 000

Stowarzyszenia Użytkowników Finansowych podkreśla, że ​​70,6% Hiszpanie inwestują w kryptokuraliach regularnie ponad 1000 euro regularnie. Nawet nieco ponad 25% inwestorów przekroczyła 6000 EUR. Ale tylko 59,1% zdaje sobie sprawę z ryzyka tych inwestycji.

“Digitalizacja przyspieszył wiedzę na temat Hiszpanistów i stosowania Fintech, głównie w segmentach kryptokuraliach i środków płatniczych “, wskazuje raport Asofin.

” Tym bardziej informowany i im więcej korzystania z technologii obywateli, tym więcej wydaje się bądź świadomy wszystkich zagrożeń. Trend, który nie jest jeszcze obserwowany w fenomenu inwestycji w kryptokuraliach “, dodaje.

Zgodnie z raportem, 69,8% hiszpańskich inwestorów uważa, że ​​transakcje kryptowacyjne są nadzorowane przez organy regulacyjne, takie jak hiszpańskie Krajowe Komisja Market Securities (CNMV) lub Europejski Bank Centralny (EBC).

Tylko 22,1% Twierdzenie, że należy pamiętać, że prywatne pieniądze cyfrowe nie są regulowane.

“Istnieje również znaczący brak wiedzy na temat implikacji podatkowych tych instrumentów” – mówi raport.

i dodaje:

“41,4% (inwestorów) nie będą musieli płacić żadnego typu podatku za to, co zarabiają z aktywami kryptograficznymi i 28,4% przyznają, że nie wiedzą. “Raport” stwierdza, że ​​digitalizacja przyspieszyła wiedzę na temat Hiszpanów i korzystania z Fintech, głównie w Segmenty kryptokurburów i środki płatności. ”

Dlaczego powinieneś obchodzić?

Hiszpania jest wśród krajów europejskich, które najszybsze przyjęło wykorzystanie kryptokurburów.

Newsletter poczty e-mail

Dołącz, aby uzyskać flipskide Crypto

Uaktualnij skrzynkę odbiorczą i zdobądź nasze wybór redaktorów dla dzienników Daletcoin 1x dostarczony prosto do skrzynki odbiorczej.

[Kontakt-Form-7] Zawsze możesz wypisać się za pomocą 1 kliknięcia.

Kontynuuj czytanie na Dailycoin